თურქი ექიმები – Prof. Dr. Selçuk Basa-სა და Prof. Dr. Altan Varol -ს ვიზიტი
12 აპრილს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა უმასპინძლა თურქ ექიმებს – Prof. Dr. Selçuk Basa-სა და Prof. Dr. Altan Varol-ს, რომელთაც სტუდენტებთან, აკადემიურ პერსონალთან და დაინტერესებულ პირებთან ერთად გამართეს დისკუსია პირის ღრუსა და ყბა-სახის ქირურგიის უახლეს მეთოდებზე, ასევე სტომატოლოგიური განათლების განვითარების თანამედროვე ტენდენციებზე.
შეხვედრა არ შემოიფარგლა მხოლოდ თეორიული ნაწილით – პროფესორებმა აქტიურად იმუშავეს პრაქტიკულ მიმართულებაზეც. ღონისძიების ფარგლებში ჩატარდა ინდივიდუალური კონსულტაციები რამდენიმე პაციენტთან, რომლებმაც მიიღეს პროფესიული რეკომენდაციები.
აღნიშნული ღონისძიება უნივერსიტეტის საერთაშორისო თანამშრომლობის ფარგლებში კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი ნაბიჯი იყო, რომელიც მიზნად ისახავს სტუდენტებისთვის პროფესიული განვითარებისა და პრაქტიკული გამოცდილების ახალი შესაძლებლობების შექმნას.

On April 12, BAU International University Batumi welcomed Turkish doctors – Prof. Dr. Selçuk Basa and Prof. Dr. Altan Varol – who held an insightful discussion with students, academic staff, and interested guests on the latest methods in oral and maxillofacial surgery, as well as current trends in dental education.
The meeting went beyond theory – the professors were actively involved in the practical aspects as well. As part of the event, several patients received individual consultations and professional recommendations.
This event marked another important step in the university's international collaboration efforts, aimed at creating new opportunities for students' professional growth and hands-on experience.