პროფესორი იუსი კაუჰანენსი ბაუ ბათუმში
22-25 აპრილს, ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა, წარმატებით უმასპინძლა აღმოსავლეთ ფინეთის უნივერსიტეტის (UEF) საზოგადოებრივი ჯანდაცვის პროგრამის ხელმძღვანელს, პროფესორ იუსი კაუჰანენს.
ვიზიტის ფარგლებში პროფესორმა კაუჰანენმა ჩაატარა ინტერაქტიული ლექციები სტუდენტებთან, სადაც მათ საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სფეროში თავისი მრავალწლიანი გამოცდილება და ხედვები გაუზიარა. ასევე გაიმართა შეხვედრა ფაკულტეტის წარმომადგენლებთან, სადაც განხილულ იქნა სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები და მიმდინარე საგანმანათლებლო ინიციატივები.
შეხვედრისას განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ბაუ ბათუმში საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სამაგისტრო პროგრამის განვითარებას, რომლის დაწყებასაც უნივერსიტეტი უახლოეს მომავალში გეგმავს.
ბაუ ბათუმი წარმატებით განაგრძობს ჩრდილოეთ ევროპასთან და მსოფლიოს წამყვან საგანმანათლებლო მოდელებთან ინტეგრაციას. მიღებული გამოცდილებისა და თანამშრომლობისთვის უნივერსიტეტი განსაკუთრებულ მადლობას უხდის პროფესორ იუსი კაუჰანენს!

From April 22 to 25, BAU International University Batumi successfully hosted Professor Jussi Kauhanen, Head of the Public Health Program at the University of Eastern Finland (UEF).
During his visit, Professor Kauhanen conducted interactive lectures with students, sharing his extensive experience and insights in the field of public health. Additionally, a meeting was held with faculty members to discuss future collaboration opportunities and ongoing educational initiatives.
A particular focus of the discussions was the development of a Master's program in Public Health at BAU Batumi, which the university plans to launch in the near future.
BAU Batumi continues to strengthen its integration with Northern Europe and leading educational models worldwide. The university extends its sincere gratitude to Professor Jussi Kauhanen for his valuable contributions and collaboration!