მოხარული ვართ გაცნობოთ, რომ საქართველოს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის უმაღლესი საგანმანათლებლო პროგრამების აკრედიტაციის საბჭოს გადაწვეტილებით ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის საზოგადოებრივი ჯანდაცვისა და ჯანდაცვის პოლიტიკის სამაგისტრო პროგრამას უპირობო აკრედიტაცია მიანიჭა.
ეს წარმატება ადასტურებს, რომ ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი სრულად პასუხობს როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო ხარისხის სტანდარტებს და ამავდროულად ადაპტირებულია საქართველოს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სფეროში არსებულ თანამედროვე გამოწვევებზე.
პროგრამის კურსდამთავრებულებს ექნებათ შესაძლებლობა დასაქმდნენ როგორც სახელმწიფო სტრუქტურებში, ისე საერთაშორისო ორგანიზაციებში (WHO, UNICEF, USAID, World Bank და სხვ.), ასევე ჯანდაცვის დაწესებულებებში, არასამთავრობო სექტორში და კვლევით ორგანიზაციებში.
ეს მიღწევა კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ლიდერობას განათლების ხარისხსა და საერთაშორისო აკადემიურ სტანდარტებში.

We are pleased to announce that, by the decision of the Accreditation Board for Higher Education Programs of the National Center for Educational Quality Enhancement of Georgia, the Master’s Program in Public Health and Health Policy at BAU International University Batumi has been granted unconditional accreditation.
This achievement confirms that BAU International University Batumi fully meets both local and international quality standards while also being adapted to the contemporary challenges in Georgia’s public health sector.
Graduates of the program will have the opportunity to work in state institutions, international organizations (WHO, UNICEF, USAID, World Bank, etc.), healthcare facilities, the non-governmental sector, and research organizations.
This success once again highlights BAU International University Batumi’s leadership in educational quality and international academic standards.