ევროპაში უმსხვილესი საერთაშორისო საგანმანათლებლო გამოფენა - EAIE 2025
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი მონაწილეობას იღებს ევროპაში უმსხვილეს საერთაშორისო საგანმანათლებლო გამოფენაში - EAIE 2025, რომელიც შვედეთის ქალაქ გოთენბურგში, საერთაშორისო განათლების ევროპული ასოციაციის (EAIE) ორგანიზებით იმართება.
ღონისძიებაზე ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი წარმოდგენილია რექტორის, ვიცე რექტორისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლების მიერ “Education in Georgia” სივრცეში, რომელიც აერთიანებს 16 უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას და ორგანიზებულია საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მიერ.
საერთაშორისო პლატფორმის ფარგლებში, რომელიც მოიცავს 300-მდე ორგანიზაციას, განიხილება ორმხრივი თანამშრომლობის გაძლიერების, ასევე საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამების და ერთობლივი პროექტების განხორციელების პერსპექტივები.
EAIE, რომელიც გლობალური მასშტაბით, უნიკალური შესაძლებლობაა კოლაბორაციებისა და პარტნიორული ურთიერთობების გაღრმავების კუთხით, უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის მთავარ სტრატეგიულ ხაზს მნიშვნელოვნად აძლიერებს.

BAU International University Batumi is participating in Europe’s largest international educational exhibition – EAIE 2025, held in Gothenburg, Sweden, and organized by the European Association for International Education (EAIE).
The university is represented by the Rector, Vice Rector, and members of the International Relations Department within the “Education in Georgia” space, which brings together 16 higher educational institutions. This space is organized by the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia.
Within this international platform, which gathers around 300 organizations, discussions focus on strengthening bilateral cooperation, as well as exploring prospects for international exchange programs and joint projects.
EAIE, as a unique global opportunity for collaboration and partnership development, significantly contributes to advancing the university’s main strategic direction—internationalization.