პროფესიული ლექცია თემაზე - 1 წლამდე ასაკის ბავშვის განვითარების შეფასება
5 დეკემბერს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ასისტენტ პროფესორმა ირინა ქოქოლაძემ ჩაატარა პროფესიული ლექცია თემაზე - „1 წლამდე ასაკის ბავშვის განვითარების შეფასება“.
ლექციის ფარგლებში განხილული იყო ადრეული ასაკის ბავშვთა განვითარების ძირითადი ეტაპები, შეფასების თანამედროვე მიდგომები და პრაქტიკული ასპექტები, რომლებიც მნიშვნელოვანია განვითარების დროული მონიტორინგისა და რისკების ადრეული გამოვლენისათვის.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა პროფესიული ცოდნის გაღრმავება და პრაქტიკაზე დაფუძნებული ინფორმაციის გაზიარება ბავშვის განვითარების შეფასების მიმართულებით.

Professional Lecture on The Topic - Assessment of Child Development Up to One Year of Age.
On December 5, Assistant Professor Irina Kokhladze of BAU International University Batumi delivered a professional lecture on the topic “Assessment of Child Development Up to One Year of Age.”
The lecture addressed the key stages of early childhood development, modern assessment approaches, and practical aspects essential for timely developmental monitoring and early identification of potential risks.
The aim of the meeting was to deepen professional knowledge and share practice-based insights in the field of child development assessment.