საერთაშორისო კონგრესი
მედიცინისა და ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლის მედიცინის სპეციალობის სტუდენტი რეშმა ნირაულა ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის სრული დაფინანსებით დაესწრო ევროპის კარდიოლოგთა საზოგადოების მიერ ორგანიზებულ ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ საერთაშორისო კონგრესს - Heart Failure 2026, რომელიც 9-12 მაისს, ესპანეთის ქალაქ ბარსელონაში გაიმართა.
კონგრესის ფარგლებში სტუდენტმა მონაწილეობა მიიღო სხვადასხვა სამეცნიერო და საგანმანათლებლო აქტივობაში, მათ შორის სიმპოზიუმებში, ვორქშოფებში, კლინიკური შემთხვევების განხილვებსა და გულის უკმარისობის მართვის თანამედროვე მიდგომების შესახებ ლექციებში.
აღსანიშნავია, რომ რეშმა თავადაც აქტიურად არის ჩართული კვლევით საქმიანობაში და მისი გუნდის მიერ ჩატარებული კვლევა გულის უკმარისობის ფარმაკოთერაპიის მიმართულებით შერჩეულია ევროპის კარდიოლოგთა საზოგადოების ყოველწლიურ კონგრესზე წარსადგენად. მსგავს საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიებებში სტუდენტების მონაწილეობა კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მხარდაჭერას პროფესიული განვითარებისა და კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობის მიმართულებით.

A medical student from the School of Medicine and Health Sciences, Reshma Niraula, attended one of the largest international congresses organized by the European Society of Cardiology — Heart Failure 2026, held in Barcelona, Spain, from May 9–12, with full funding from BAU International University Batumi.
As part of the congress, the student participated in various scientific and educational activities, including symposiums, workshops, clinical case discussions, and lectures focused on modern approaches to heart failure management. Notably, Reshma is also actively involved in research, and a study conducted by her team in the field of heart failure pharmacotherapy has been selected for presentation at the European Society of Cardiology’s annual congress.