მულტიდისციპლინური კონფერენცია BIOMED2026
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი მონაწილეობს საერთაშორისო მულტიდისციპლინური კონფერენციაში BIOMED2026. კონფერენციის საკვანძო თემაა “ბიომედიცინის მეცნიერება და ინოვაცია ყველასათვის”. კონფერენცია ტრანსნაციონალური პროექტი BIOMED-ის კომპონენტია. კონფერენცია გაიმართება 2026 წლის 31 მაისიდან 2 ივნისის ჩათვლით, შეკვეთილში. მთავარი ორგანიზატორია რადიოლოგთა საზოგადოება, ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრის ხელშეწყობით. ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი კონფერენციაზე წარადგენს შემდეგ სამეცნიერო კვლევებს: *
„ექიმთა პროფესიული ავტონომიისა და პაციენტთა უფლებების ბალანსი თანამედროვე ჯანდაცვის სისტემებში“ - ირინე იმერლიშვილი *
„შესაბამისობიდან კონცენტრაციამდე - სამედიცინო განათლების აკრედიტაციის რისკებისა და სისტემური სისუსტეების ანალიზი“ - გიორგი ცხვედიანი, ალექსანდრა მიხაილიდი *

BAU International University Batumi is participating in the international multidisciplinary conference BIOMED2026. The key theme of the conference is “Biomedical Science and Innovation for All.” The conference is part of the transnational BIOMED project. The conference will take place in Shekvetili from May 31 to June 2, 2026. The main organizer is the Society of Radiologists, with the support of the Ivane Beritashvili Center of Experimental Biomedicine. At the conference, BAU International University Batumi will present the following scientific research papers:
“Balancing Physicians’ Professional Autonomy and Patients’ Rights in Modern Healthcare Systems” — Irine Imerlishvili
“From Compliance to Concentration – Analysis of Risks and Systemic Weaknesses in Medical Education Accreditation” — Giorgi Tskhvediani, Alexandra Mikhailidi