ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, ახალგაზრდა თაობის აკადემიური მოტივაციის ამაღლების, სკოლებში სასწავლო პროცესის ხელშეწყობისა და მოტივირებული მოსწავლეების წახალისების მიზნით, იწყებს ყოველწლიურ სასკოლო ოლიმპიადა 2026-ზე რეგისტრაციას. ღონისძიება ჩატარდება უნივერსიტეტის კამპუსში და მოიცავს საგნობრივ ტესტირებას შემდეგ საბუნებისმეტყველო საგნებში:
* ბიოლოგია
* ქიმია
* ფიზიკა
* მათემატიკა
მოსწავლეებს ეძლევათ შესაძლებლობა, გამოცადონ თავიანთი აკადემიური უნარები კონკურენტულ გარემოში, გაიღრმავონ საგნობრივი კომპეტენციები და გაეცნონ თანამედროვე უნივერსიტეტის ინფრასტრუქტურასა და საგანმანათლებლო სივრცეს. გამარჯვებულები დაჯილდოვდებიან ფულადი პრიზებით:
* I ადგილი – 1500 ლარი
* II ადგილი – 1200 ლარი
* III ადგილი – 900 ლარი
რეგისტრაცია მიმდინარეობს 2 ივნისიდან 25 ივნისის 18:00 საათამდე. ოლიმპიადაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეებს საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან.
მონაწილეობისათვის აუცილებელია რეგისტრაცია ბმულზე: https://forms.gle/PEgey8XY8tyiQyGR7 დამატებითი კითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ დაგვიკავშირდეთ მეილზე: student.affairs@bauinternational.edu.ge

School Olympiad 2026
BAU International University Batumi is pleased to announce the opening of registration for the Annual School Olympiad 2026. The initiative aims to encourage academic excellence among young people, support the learning process in schools, and recognize motivated students for their achievements. The Olympiad will be held on the university campus and will include subject-based examinations in the following disciplines:
• Biology
• Chemistry
• Physics • Mathematics
Participants will have the opportunity to test their academic abilities in a competitive environment, strengthen their subject knowledge, and become familiar with the university’s modern infrastructure and educational environment.
The winners will receive cash prizes:
1st Place – 1,500 GEL
2nd Place – 1,200 GEL
3rd Place – 900 GEL
Registration is open from June 2 until June 25 at 18:00. The Olympiad is open to 11th and 12th-grade students from all regions of Georgia.
To participate, registration is required via the following link: https://forms.gle/PEgey8XY8tyiQyGR7 For additional information, please contact: student.affairs@bauinternational.edu.ge