კლინიკური პრაქტიკა იტალიაში
ბაუ ბათუმის საერთაშორისო უნივერსიტეტის მედიცინისა და ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლის მედიცინის პროგრამის VI კურსის სტუდენტები თეკლა დარჯანია და მაგდა დანელია 2025-2026 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრში კლინიკური პრაქტიკის მიზნით იმყოფებოდნენ იტალიაში, ფლორენციის უნივერსიტეტში.
პრაქტიკის პერიოდში სტუდენტები საქმიანობას ახორციელებდნენ ინტენსიური თერაპიის, პულმონოლოგიისა და სისხლძარღვთა ქირურგიის დეპარტამენტებში, სადაც აქტიურად მონაწილეობდნენ სხვადასხვა კლინიკურ და საგანმანათლებლო აქტივობაში. საერთაშორისო კლინიკური მობილობა მნიშვნელოვანი შესაძლებლობაა მომავალი ექიმებისთვის, მიიღონ მრავალფეროვანი პროფესიული გამოცდილება, განივითარონ პრაქტიკული კომპეტენციები და გაეცნონ სხვადასხვა ქვეყნის ჯანდაცვის სისტემების მუშაობის სპეციფიკას.

BAU International University Batumi School of Medicine and Health Sciences sixth-year Medical Program students Tekla Darjania and Magda Danelia completed a clinical traineeship at the University of Florence, Italy, during the Spring Semester of the 2025–2026 academic year.
During their placement, the students gained hands-on experience in the Intensive Care, Pulmonology, and Vascular Surgery Departments, actively participating in a variety of clinical and educational activities. International clinical mobility provides future physicians with a valuable opportunity to gain diverse professional experience, strengthen their practical competencies, and become familiar with the unique characteristics of healthcare systems in different countries.